لندکروز ۲۰۲۲ | Land Cruiser 2022

سرانجام بعد از هفته ها حدس و گمانه زنی تصاویر رسمی مربوط به تویوتا لندکروزر ۲۰۲۲ منتشر شد. محصول نهایی کاملا به نمونه های رندر شده شباهت دارد و جذابیت ها و احساس خاصی را پیش روی مخاطب قرار می دهد.

تویوتا نسل جدید پرطرفدارخود ، یعنی لندکروزر ۲۰۲۲ را رونمایی کرد

تویوتا لنکروزر ۲۰۲۲ با اینکه از بدنه نسبتا جدیدی برخوردار است ، اما ابعاد ماشین تغییری نکرده و طراحان، ظاهر اولیه آن را حفظ کرده‌اند و بیشترین تغییر نسبت به نسل قبل در اتاق ماشین آن دیده می شود.
برای لندکروزر جدید علاوه بر بدنه تازه، شاسی، موتور و سیستم فنربندی جدیدی طراحی شده است.
اما مهم ترین تحول در نسل جدید لندکروزر به پیشرانه آن مربوط است ، که به جای موتور هشت سیلندر با ۳۸۱ اسب بخار و گشتاور ۵۴۳ نیوتون متر ، از دو موتور شش سیلندر بنزینی توربو استفاده شده است، که اولین موتور آن ۵/۳ لیتری است که دارای ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتون متر گشتاوری است و دومین موتور توربو دیزل ۳/۳ لیتری این لنکروزر ۳۰۹ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتون متر گشتاوری دارد.
لندکروزر های قدیمی دارای گیربکس ۶ سرعته بوده، اما این مدل جدید دارای یک گیربکس جدید ۱۰ سرعته است که آلودگی و تولید دی اکسید کربن را تا ۱۰ درصد کاهش می دهد.
این شاسی‌ بلند جدید با توانایی‌های بیشتری برای عبور از مسیرهای آفرودی همراه خواهد بود و کاهش وزن ۲۰۰ کیلو گرمی سبب افزایش عملکرد و فرمان پذیری آن شده است .
تویوتا برای بهبود عملکرد ، دو قطعه جدید از فناوری جاده را بر روی این لنکروزر اضافه کرده است ، یک “مانیتور چند منظوره” وجود دارد که موانع جلوی ماشین را نمایش می دهد تا راننده بتواند آنها را راحت تر ببیند و “انتخاب چند منظوره” که به طور خودکار بهترین حالت رانندگی را با توجه به شرایط جاده انتخاب می کند.
مانند هر مدل دیگر تویوتا ، ایمنی همچنان در اولویت اصلی Land Cruiser است که با یک سیستم ایمنی پیشرفته ارائه شده است . این مورد با Toyota Safety Sense 2.0 ، بسته فناوری نوآورانه ایمنی شامل سیستم Pre-Collision (PCS) ارائه می شود که ویژگی های جدیدی از جمله کمک فرمان اضطراری و کمک متقاطع برای کمک به جلوگیری از برخورد با وسایل نقلیه ، دوچرخه سواران و عابران پیاده را ارائه می دهد. این بسته همچنین شامل کنترل کروز رادار پویا (DRCC) با برد کامل ، کمک ردیابی خط (LTA) ، هشدار خروج از خط (LDA) و سیستم پرتو افقی تطبیقی (AHS) است.
ضمنا تویوتا یک نسخه GR از مدل جدید عرضه کرده است لندکروزر GR از نظر ظاهری ارتقا یافته تر است و دارای رینگ های آلومینیومی متفاوت و سپر های جدید است .
این Land Cruiser را میتوانید با ۵ یا ۷ صندلی سفارش دهید .

عکس های از لندکروز ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست